Rozumem i srdcem pro Hradec!

15. 6. 2022

zpět na úvodní stranu

Do komunálních voleb zbývají méně než čtyři měsíce a jednotlivé strany postupně odtajňují své kandidátky. Občanská demokratická strana, jejímž členem jsem rovných deset let – od roku 2012, představila v Hradci Králové mezi prvními nejen lídra, ale i celou první desítku svého pelotonu. Mám tu čest být v něm na 8. místě a budu se tak ve volbách 23. a 24. září ucházet o Vaši důvěru a podporu pro svou kandidaturu do královéhradeckého zastupitelstva.

Ve svých 36 letech nabízím dostatek sil, energie a nadšení k práci pro naše město, ale zároveň už i nemálo zkušeností z práce v Komisi místní samosprávy Moravské Předměstí – Východ, v Kulturní komisi Rady města, ve Finančním výboru Zastupitelstva, a samozřejmě i z mých pracovních a veřejně prospěšných aktivit. Vybudoval jsem kromě vlastní firmy i Kynologické centrum Borova tlapka, kde se již deset let vedle výcviku psů věnuji i pořádání akcí pro děti, zaměřených na poznávání přírody. Letos na jaře jsem společně se svou ženou založil Nadační fond Borova tlapka, jehož cílem je pomáhat ohroženým zvířatům. Také proto je jedním z témat, kterým se dlouhodobě věnuji, společné soužití lidí a zvířat ve městě. Dále se zabývám otázkami dostupného nájemního bydlení, rozvoje kultury a péče o přírodu.

Jsem konzervativně-liberálního založení, a přestože v ODS mohu s ledasčím i s ledaským nesouhlasit, vážím si toho, že je fungující stranou, která umožňuje dělat zodpovědnou politiku. Pořád věřím, že je v ní dostatek dobrých a schopných lidí připravených pracovat pro naše město, kraj i zemi. U nás v Hradci Králové před námi stojí řada velkých výzev. Tou první a nejaktuálnější je ale být dobrým partnerem pro své občany v současné době, kdy inflace a zejména rostoucí ceny energií ohrožují fungování řady rodin. Město v tom lidi nemůže a nesmí nechat a musí využít všech dostupných možností, jakkoliv se samo bude muset nejprve vypořádat s růstem cen zejména energií, který významnou měrou dopadá na školy a další městské instituce společně se zvyšováním cen dalších vstupů.

S Hradcem jsem spojil celý život, vychovávám tu své děti a není mi jedno, že se z někdejší dynamicky se rozvíjející metropole pozvolna stává město, kde se zastavil čas. Máme na víc! Probuďme potenciál spočívající ve zdejších univerzitách, mladých lidech startujících kariéru i rodinách s dětmi, potenciál dřímající ve firmách, architektuře i přírodním bohatství. Dobře vím, že chceme-li se posunout vpřed, musíme se také tím směrem dívat. Přestaňme se hašteřit a přehrabovat v minulosti. Zahoďme spory, spojme síly a pracujme společně. Rozumem i srdcem pro Hradec Králové, aby z něj znovu bylo nejlepší místo pro život nejen náš, ale i dalších generací.

Pojďte do toho se mnou, prosím.

Váš

Jaroslav Filip